Crvena knjiga teritorije khabarovsk
Sadržaj
Uzodljiv
Brown Ushhan
Istočna koža
Dugo noćna noćna noć
Noćnight Brandta
Sjeverna koža
Ussuriysky Tuspontos
Glodavci
Evoronskaya Polevka
Grabežljiv
Amur Forest Cot
Amur tigar
Crveni vuk
Solongoy
Harza
Cetaceans
Gorbache
Grenland Kit
Dolphin-Beloboko
Harbor Porpoise
Sjeverni Plavun
Savil (Ivasov komplet)
Sivi komplet
Plavi kit
Finval
Južni kit
Parkvarts
Amur Hora
Dappled jelena
Ptice
Zaslepljujući Gagara
Big Relara (Chomga)
Borziranje brušenja
Mala brušenje
Bijela kralježnica albatross
Siva curel
Fregate-ariel
Veliki bijeli heron
Veliki
Daleko istočni aista
Green Quax
Kolpitsa
Ibis crveno-nogu
Mali bijeli čaplja
Crvenokosa Hernel
Srednja bijela čaplja
Crna roda
Američka kamera
Bijeli gus
Klotun
Swan-clikun
Mali labud
Mandarinka
Piskulka
Siva guska
Sukhonos
Black Kyakva
Crni Baer
Scaly Krochal
Bijeli orlen
Zlatni orao
Marsh Harrier
Veliki presvlačenje
Merlin
Orlan-belohvost
Pegi Lun
Lun polja
Sapsun
Osprey
Tetheran
Skromna Sarych
Dikusha
Daurgy Zhuravl
Kamnets
Koot
Grey Zhuravl
Strog
Tri stranice
Ussuriy zhuravl
Crno navijanje
Aleutian Krachki
Bijeli galeb
Befoped boja
Mountain Dupele
Daleko Istočni Kronškep
Daughty Pyzhik
Sharnuo Pyzhik
Kronshnep-Baby
Kulik-Soroka
Lopata
Mala Colt
Mali galeb
Okhotsk ulit
Punjenje
Ružičasta chaika
Ussuri toranj
Crested starce
Rocky Dove
Bijela sova
RELONOGA OWL
Riblji filin
Sova
Roj
Drhtanje drva
Raj MukholOvka
Sibirska peperrudk
Sibirski KONK
Reptile
Daleko istočna kornjača
Amur dugogodišnji
Amur Poloz
Jednostruka Poloz
Tigar samo
Japanski
Amfibijski
Daleko Istočna Zerlyanka
Mongolski žad
Riba
Sakhalin jesek
Mikija
Zhostoshek
Mali jeftini Yellower
Soldatov
Crni amur
Crni amur bream
Kineski Okrug (Aucha)
Konzate biljke
ARNIKA SAKHALINAYA
ASTRA VOROSHILOVA
Astalgal Primorsky
Borac okhotsky
Japanski medvjeda
Valerian Ayanskaya
Washway Okhotsky
Valjkasti mlijeko
Gubastičan tanak
Okhotskaya`s Gibby
Zagorka Ayanskaya
Kampanje za mleko
Seoski kamper
Rasadsky Rasky
Kovyl Baikalsky
Cross Argunsky
Kubashka Malaya
Dvokrevetna soba Lilia
Mac Snowy
Matlik Kolymsky
Dandelion Ayansky
Peony Gorna
Rhodiola Pink
Niska struga
Nadaren
Prelaz mikrobiota
Sibirska kabina
Tis pozdrokinny
Gljive
Kišobran od gljiva
Grukoving kovrčava (gljiva baran)
Vault Coraloid
Obabok Okennozhenka
Poliuret coiner
Pestična stoka
Spaissis Curchay
Lakiran blutch
Schishnibrib Falcorozhkovi
Zaključak
U sistemu Crvene liste, devet kategorija: od vrsta koje ne prijete opasnosti (najmanji nivo opasnosti), za već izumrle vrste. Prijeti nestankom kategorije (vraćanje broja, ranjiva i nestaja) otkrivaju se koristeći pet naučnih kriterija koji procjenjuju rizik od vađenja vrsta na takvim biološkim faktorima kao: brzina smanjenja, površina stanovništva, površina stanovništva Distribucija, broj i fragmentacija distribucije. Ti se kriteriji primjenjuju na sve vrste (osim mikroorganizama) u svim regijama i u svim zemljama.